Goniec Rohański

Aktualności tolkienowskie

Mordor w warszawskim Budżecie Partycypacyjnym

Jeżeli zapytacie mieszkańca Warszawy, a zwłaszcza pracownika korporacji, co to jest Mordor, być może będzie to dla niego coś więcej niż kraina z książek Tolkiena. Mordor to też gęsto zabudowana biurowcami część Służewca. Początkowo nazwa była używana głównie przez pracowników tamtejszych korporacji, ale z czasem zaczęła istnieć w coraz szerszej świadomości i niejednokrotnie media właśnie w ten sposób opisywały tę część Mokotowa. W prima aprilis nawet ustawiono tam tablicę „Mordor” wzorowaną na tablicach oznaczających dzielnice. A gdyby taka tablica stała tam cały rok?

Właśnie trwa głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego 2018. Mieszkańcy stolicy mogą sami zadecydować jakie działania zostaną podjęte w ich dzielniach. Wśród pomysłów, na które można oddać głos, pojawiła się iście mordorska inicjatywa: postawienie tablicy powitalnej Witamy w Mordorze, ustawienie rzeźby przedstawiającej orka oraz zadbanie o drobną infrastrukturę wokół pomnika – ławki, krzaki, kosz na śmieci. Jak przekonuje pomysłodawca (notabene figurujący pod pseudonimem <:::SAURON:::>), skoro ten obszar już w świadomości warszawiaków istnieje pod taką nazwą, dlaczego by tego nie wykorzystać. Mogłoby to pomóc przełamać negatywny wizerunek zagłębia korporacyjnego, a nawet pomóc dzielnicy stać się atrakcją turystyczną.

Koszty pomysłu wyceniono na 85000 zł. Mieszkańcy Warszawy mogą jeszcze wesprzeć projekt swoim głosem, czas na poparcie wniosków zgłoszonych do Budżetu Partycypacyjnego jest do 30 czerwca, do 23:59.

Grafika promująca projekt na facebooku: https://www.facebook.com/OsiedleMordor/

Źródło: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/11095

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 29 czerwca 2017 by in ciekawostki, miejsca.
Reklamy

Archiwum

%d blogerów lubi to: