DCT 2019: Bydgoszcz, Łódź, Tomaszów Mazowiecki i Zamość

Ciągle zbieramy miejsca, gdzie odbędą się obchody Dnia Czytania Tolkiena. Czasu coraz mniej, ale też ciągle pojawiają się nowe wydarzenia. Oto kilka ciekawszych z nich:

Na początek Bydgoszcz. O ich czytaniu można było usłyszeć nawet w radiu. A co dokładnie proponują? Czytanie z podziałem na role, w kostiumach i przy akompaniamencie muzyki oraz… Śródziemnych zapachów. Do tego przegląd muzyki inspirowanej twórczością Profesora, quiz oraz wykład. Wydarzenie zaplanowane jest na 24 marca, początek o godzinie 18:00. Miejsce: Cafe Kino, ul. Długa 32.
Źródło: http://bydgoszcz.eska.pl/newsy/kochaja-magiczny-swiat-tolkiena-wiec-beda-czytac-jego-ksiazki-na-glos-audio/763473

Czytać będzie można również w Łodzi. Grupa Około Literatury zaprasza do Czekolada Retro Cafe (ul. Moniuszki 11) w poniedziałek, 25 marca, od 18:00 do 21:00. W planie oczywiście czytanie ulubionych fragmentów Tolkiena, ale też dyskusje na różnorakie tematy okołotolkienowskie: od twórczości Profesora po wieści o powstających adaptacjach jego dzieł.
Wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2199995900252523/

Po raz kolejny Czytanie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim. Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Stowarzyszeniu TOPORY w sobotę 23 marca o godzinie 11:00 w Miejskim Centrum Kultury (pl. Kościuszki 18) odbędzie się spotkanie. Na początek zostaną przeczytane fragmenty „Hobbita”, a dalszy plan przewiduje prelekcję, konkurs, panel dyskusyjny „Tolkien i co dalej” oraz gry planszowe.
Źródło: https://mbptomaszow.pl/aktualnosci/148-biblioteka/1003-swiatowy-dzien-czytania-tolkiena-2019

Nieco w innym duchu zorganizowane będzie wydarzenie w Zamościu – właściwie, drugie wydarzenie w Zamościu, o pierwszym pisaliśmy tu. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje 25 marca mini-konferencję zatytułowaną „W obronie wyobraźni”. Zaproszeni na nią są dr Alena Androsik oraz o. dr Anicet Piotr Gruszczyński OFM, organizatorzy lubelskich konferencji tolkienowskich, którzy wygłoszą wykłady „Przez mity ku ewangelii” oraz „Kto uratował Śródziemie, czyli o Chrystusie Tolkiena”. Na miejscu będzie można nabyć książkę „Problematyka zła w twórczości J.R.R. Tolkiena”. Konferecja odbędzie się 25 marca, od godziny 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Ormiańska 1)
Źródło: http://lubelski.civitaschristiana.pl/zamosc/spotkanie-w-obronie-wyobrazni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.