Wirtualna galeria Oxonmootu 2021 otwarta

Tegoroczny Oxonmoot odbył się w dniach 2-5 września. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszy wystawa prac graficznych. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym, Tolkien Society podjęło decyzję o umieszczeniu galerii w sieci. Dostępna będzie do 31 października.

Galeria uwzględnia 84 prace 25 artystów, takich artystów jak Jay Johnstone, Ted Nasmith, Anke Eissmann czy Michael Taaffe. Powstała przy użyciu serwisu Kunstmatrix i dostępna jest pod adresem https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/7650121/oxonmoot-2021. Dostępne są dwa widoki galerii: 3D, z przemieszczaniem się po „pomieszczeniach” wystawy, oraz tradycyjny katalog grafik.

Brytyjskie Tolkien Society organizuje Oxonmoot, swój coroczny zjazd, w miarę możliwości w okolicach 22 września już od 1974 roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu tej instytucji. Datę wybrano ze względu na przypadające tego dnia urodziny Bilba i Froda Bagginsów. Co roku fani twórczości Profesora zjeżdżali się w Oksfordzie, by wspólnie bawić się, słuchać wykładów o dziełach ich ulubionego pisarza, dzielić się własną twórczością czy odwiedzić grób Tolkiena na cmentarzu Wolvercote. Tegoroczna edycja miała charakter hybrydowy, wydarzenia odbywały się zarówno w St. Anne’s College w Oxfordzie jak i w sieci.

Oxonmoot 2021

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/2021/09/oxonmoot-2021-online-art-show-open-to-all/.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.